Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twój wigor erotyczny

Zdobądź wiedzę na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, ponieważ odpowiednia troska im poświęcona zapewni ci zdrowie i tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron panuje

Najistotniejsze transformacje, przez jakie przechodzi twój organizm, wywoływane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Metoda powiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk albo jako tadalis dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym występuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) pobudzają tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to skutek pracy testosteronu. Innym efektem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w różnych częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj tani cialis